Bramy przesuwne

AUTOMATYKA DO BRAM SKRZYDŁOWYCH

Wybierając napęd do bramy skrzydłowej musimy wziąć pod uwagę długość skrzydła bramy, szerokość słupków, na których zamocowana jest brama, odległość zawiasu od rogu słupka oraz częstotliwość otwierania bramy a także jej ciężar. Wszystkie te parametry powinny być parametrami wyboru, jeśli chcemy , aby nasza brama otwierała się bezkolizyjnie przez długi okres czasu. Napędy firmy Nice to nie tylko wygoda, bezpieczeństwo ale także nowoczesny estetyczny wygląd.

Urządzenia wyróżniają się bardzo cichą pracę. W zależności od modelu napęd bramy dwuskrzydłowej przeznaczony jest do skrzydeł o różnej długości i ciężarze do 100, 200, 250 lub 900 kg..

Napędy firmy Nice są bezpieczne w użytkowaniu, wyposażone w mechanizm odblokowywania ręcznego- co jest istotne w przypadku braku zasilania – oraz w system wykrywania przeszkód. Ponadto przed każdym uruchomieniem automat przeprowadza fototest sprawdzający, czy wszystkie podzespoły działają prawidłowo Bardzo praktyczną funkcją jest płynne zwolnienie podczas zamykania oraz łagodny start. W efekcie został wyeliminowany problem szarpania. Dużym plusem tych napędów jest dodatkowo funkcja furtki, czyli możliwość częściowego otwarcie bramy dla pieszych lub rowerów.

Trwała konstrukcja i nowoczesne wzornictwo, idealnie pasujące nawet do najbardziej nowoczesnej zabudowy oraz niezawodność to cechy siłowników do bram skrzydłowych Nice.

Każdy zestaw automatyki do bramy składa się z :

  • siłowników – zazwyczaj 2 szt
  • centrali
  • radioodbiornika
  • fotokomórek
  • lampki
  • pilotów

W zależności od przeznaczenia można podzielić napędy do bram skrzydłowych na

  • automatykę posesyjną i automatykę przemysłową

Najczęściej stosowane napędy to :

1 Wingo3524 , Wingo20 24 oraz nowość WINGO3524 HI-SPEED , które przeznaczone są do montażu na słupkach metalowych bramy o szerokości słupków do 8×8 cm lub 10×10 cm. Wszystkie posiadają w zestawie centralę sterującą, radioodbiornik i dwukanałowego pilota. Zestawy WINGO przeznaczone są do bram o długości skrzydła od 2,0 m do 3,5m i ciężarze do 200kg.

2 Hopp to siłowniki z ramieniem łamanym do posesyjnych bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,4m i ciężarze do 250kg, do montażu na szerokich słupkach. Z uwagi na parametry przystosowane do pracy intensywnej. Wyposażone w rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS. Daje możliwość funkcjonalnego, częściowego otwarcia bramy lub jednego skrzydła.

3 Hyke Siłowniki elektromechaniczne z ramieniem łamanym do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3,5m i ciężarze do 200 kg, do montażu na bardzo szerokich słupkach. Nowoczesna trójstopniowa konstrukcja przeniesienia napędu daje olbrzymią siłę. Łatwy montaż i możliwość regulowania długości ramienia. Rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS.

4 Toona– do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m, do 5m i do 7m, w wersji 230V do użytku przydomowego i 24V do pracy intensywnej. Jest siłownikiem trzeciej generacji, bardziej odporny na czynniki atmosferyczne. Jego dużą zaleta jest cicha praca oraz rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS dla wersji 24V.

5 Walky – to Siłowniki elektromechaniczne z ramieniem łamanym przeznaczony do małych bram skrzydłowych o długości skrzydła do 1,8m i ciężar do 100kg.Niezastapiony do bram drewnianych i PCV, a także do furtek. Z uwagi na niewielkie gabaryty daje możliwość montażu nawet w wąskim narożniku -min 80mm. Jest niezwykle szybki – potrzebuje tylko 7 sekund na zamknięcie lub otwarcie bramy. Posiada rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS.

 

POLECAMY

WINGO

HOPP

HYKE

TOONA

WALKY

Masz pytanie?