Bramy przesuwne

BRAMY HARMONIJKOWE

Brama łamana czyli składana lub harmonijkowa posiada jedno lub dwa skrzydła. Bramy o takiej konstrukcji sprawdzają się zarówno na posesji prywatnej, jak i firmowej, a decyzja na zastosowanie takiego rozwiązania podyktowana jest warunkami zabudowy na posesji. Za zastosowaniem bramy składanej przemawia wąski, stromy lub krótki wjazd na posesję czyli mało miejsca na skrzydła bramy dwuskrzydłowej.

Brama harmonijkowa – charakterystyka

Brama łamana to nowoczesna odmiana bramy wjazdowej o regulowanej szerokości otwierania. Jest to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie dla wąskich wjazdów na posesję. Istnieją dwa typy bramy składanej – jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Najczęściej stosowanymi bramami wyjazdowymi są bramy przesuwne, jednak niekiedy ułożenie elementów zabudowy, mała działka , niewystarczająca długość frontowego ogrodzenia i umiejscowienie domu blisko linii ogrodzenia nie pozwalają na montaż tego rodzaju konstrukcji. Niezależnie od ilości miejsca, bramy harmonijkowe są doskonałym rozwiązaniem również dla właścicieli działek, o zbyt stromych podjazdach, uniemożliwiających otwarcie skrzydła do wewnątrz. Łatwe składanie bramy harmonijkowej to dodatkowy jej atut. Bramy harmonijkowe dają możliwość lepszego zagospodarowania wjazdu na działkę i wykorzystanie przestrzeni na podjeździe. Do niewątpliwych zalet bramy harmonijkowej należy to, że do jej pracy potrzeba o połowę mniej miejsca.

Materiały do produkcji bram łamanych

Konstrukcja i wypełnienie bramy skrzydłowej łamanej wykonane jest ze stali ocynkowanej ogniowo i malowane farbami proszkowymi w dowolnym kolorze, z palety kolorów RAL farb proszkowych. Bramy są odporne na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Kolor bramy najczęściej dobierany jest do koloru słupków lub dachu, stolarki okiennej tak, aby tworzyły ze sobą harmonijną całość pod względem kolorystycznym. Wypełnienie bram harmonijkowych zależy od charakteru, stylu architektonicznego całej zabudowy na posesji. Najczęściej wybierane są wzory proste, które komponują się z nowoczesną a także bardziej klasyczną zabudową i są ponadczasowe.

NASZE REALIZACJE

brama harmonijkowa z napędem HOPP

mechanizm bramy harmonijkowej 

brama harmonijkowa otwarta 

brama harmonijkowa, składana zajmuje o połowę miejsca mniej na podjeździe 

brama otwarta 

brama harmonijkowa podczas zamykania

Masz pytanie?