Bramy przesuwne

BRAMY SKRZYDŁOWE

Planując ogrodzenie najkorzystniej zacząć od usytuowania bramy , którą najczęściej umieszcza się na wprost wjazdu do garażu a furtki najbliżej wejścia do domu. Musimy też dokonać wyboru bramy. Jeśli mamy duży spad do drogi to wybór pada na bramę przesuwną. Brama przesuwna wymaga przeciwwagi i tu nasuwa się wątpliwość czy damy radę zmieścić przesuwającą się bramę wzdłuż naszego ogrodzenia, czy nie wjedziemy w ogrodzenie sąsiada? 

Tak zwana przeciwwaga , czyli najprościej mówiąc ogon musi stabilizować naszą bramę czyli mieć długość około 1,5 m. Brama nie może też przesuwać się na światło furtki, ponieważ możemy uderzyć kogoś przy furtce. Planując bramę przesuwną czy skrzydłową należy przewidzieć napęd i doprowadzić do słupków z dwóch stron prąd. Brama skrzydłowa jest bardzo stylowa, ale wymaga dość dużego miejsca na otwarcie skrzydeł na podjeździe. W okresie zimy należy odśnieżyć sporo miejsca, aby ją otworzyć- decyzja jest więc trudna.

NASZE REALIZACJE

brama z el. nierdzewnymi, napęd Hopp

brama skrzydłowa Ł 40 /Paryż

brama jednoskrzydłowa 

brama skrzydłowa Ł40 /Paryż

brama G60 / Barcelona

brama G60 / Barcelona

Jeżeli ogród jest zachowany w klasycznym stylu, to brama dwuskrzydłowa – np. wzór G60, będzie harmonizować z architekturą otoczenia. Brama Firmy SOLMET w kolorze czarnym, antracytowym to doskonała wizytówka posiadłości a jej wyjątkowy wzór nada całości zabudowy niepowtarzalnej elegancji. Z uwagi na to, że jest to brama dwuskrzydłowa, będzie świetnie wpisywać się w dworską estetykę, a jej prostota podkreśli klasyczny charakter posesji.

Masz pytanie?