Automatyka bram

bramy automatyczne gorlice

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju systemy automatyki bram, które pozwalają na dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta. Dzięki naszej profesjonalnej instalacji, każdy system działa niezawodnie i bezproblemowo przez wiele lat użytkowania.

AUTOMATYKA BRAM SKRZYDŁOWYCH​

CZYTAJ WIĘCEJ

Automatyka Bram przesuwnych

CZYTAJ WIĘCEJ

AUTOMATYKA BRAM Garażowych

CZYTAJ WIĘCEJ

szlabany

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria

CZYTAJ WIĘCEJ

piloty

CZYTAJ WIĘCEJ

automatyka bram skrzydłowych gorlice

automatyka bram skrzydłowych

Wybierając napęd do bramy skrzydłowej musimy wziąć pod uwagę długość skrzydła bramy, szerokość słupków, na których zamocowana jest brama, odległość zawiasu od rogu słupka oraz częstotliwość otwierania bramy a także jej ciężar. Wszystkie te parametry powinny być parametrami wyboru, jeśli chcemy , aby nasza brama otwierała się bezkolizyjnie przez długi okres czasu. Napędy firmy Nice to nie tylko wygoda, bezpieczeństwo ale także nowoczesny estetyczny wygląd.

Urządzenia wyróżniają się bardzo cichą pracę. W zależności od modelu napęd bramy dwuskrzydłowej przeznaczony jest do skrzydeł o różnej długości i ciężarze do 100, 200, 250 lub 900 kg..

Napędy firmy Nice są bezpieczne w użytkowaniu, wyposażone w mechanizm odblokowywania ręcznego- co jest istotne w przypadku braku zasilania – oraz w system wykrywania przeszkód. Ponadto przed każdym uruchomieniem automat przeprowadza fototest sprawdzający, czy wszystkie podzespoły działają prawidłowo Bardzo praktyczną funkcją jest płynne zwolnienie podczas zamykania oraz łagodny start. W efekcie został wyeliminowany problem szarpania. Dużym plusem tych napędów jest dodatkowo funkcja furtki, czyli możliwość częściowego otwarcie bramy dla pieszych lub rowerów.

Trwała konstrukcja i nowoczesne wzornictwo, idealnie pasujące nawet do najbardziej nowoczesnej zabudowy oraz niezawodność to cechy siłowników do bram skrzydłowych Nice.

Każdy zestaw automatyki do bramy składa się z :

 • siłowników – zazwyczaj 2 szt
 • centrali
 • radioodbiornika
 • fotokomórek
 • lampki
 • pilotów

W zależności od przeznaczenia można podzielić napędy do bram skrzydłowych na

 • automatykę posesyjną i automatykę przemysłową
automatyka bram skrzydłowych

Najczęściej stosowane napędy to :

1. Wingo3524 , Wingo20 24 oraz nowość WINGO3524 HI-SPEED , które przeznaczone są do montażu na słupkach metalowych bramy o szerokości słupków do 8×8 cm lub 10×10 cm. Wszystkie posiadają w zestawie centralę sterującą, radioodbiornik i dwukanałowego pilota. Zestawy WINGO przeznaczone są do bram o długości skrzydła od 2,0 m do 3,5m i ciężarze do 200kg.

2. Hopp to siłowniki z ramieniem łamanym do posesyjnych bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,4m i ciężarze do 250kg, do montażu na szerokich słupkach. Z uwagi na parametry przystosowane do pracy intensywnej. Wyposażone w rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS. Daje możliwość funkcjonalnego, częściowego otwarcia bramy lub jednego skrzydła.

3. Hyke Siłowniki elektromechaniczne z ramieniem łamanym do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3,5m i ciężarze do 200 kg, do montażu na bardzo szerokich słupkach. Nowoczesna trójstopniowa konstrukcja przeniesienia napędu daje olbrzymią siłę. Łatwy montaż i możliwość regulowania długości ramienia. Rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS.

4. Toona– do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3m, do 5m i do 7m, w wersji 230V do użytku przydomowego i 24V do pracy intensywnej. Jest siłownikiem trzeciej generacji, bardziej odporny na czynniki atmosferyczne. Jego dużą zaleta jest cicha praca oraz rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS dla wersji 24V.

5. Walky – to Siłowniki elektromechaniczne z ramieniem łamanym przeznaczony do małych bram skrzydłowych o długości skrzydła do 1,8m i ciężar do 100kg.Niezastapiony do bram drewnianych i PCV, a także do furtek. Z uwagi na niewielkie gabaryty daje możliwość montażu nawet w wąskim narożniku -min 80mm. Jest niezwykle szybki – potrzebuje tylko 7 sekund na zamknięcie lub otwarcie bramy. Posiada rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS.

automatyka bram przesuwnych gorlice

automatyka bram przesuwnych

Automatyka do bramy przesuwnej to wygodny, nowoczesny sposób otwierania wjazdu na posesję prywatną, teren firmy lub na osiedle mieszkaniowe. To bezpieczne, niezawodne i polecane rozwiązanie. Do każdej bramy przesuwnej należy podejść indywidualnie dobierając automatykę do jej długości, ciężaru, częstotliwości otwierania.

Napęd posiada silnik, centralę sterującą –serce napędu, radioodbiornik oraz zestaw akcesoriów takich jak, lampka sygnalizacyjna, fotokomórki, piloty.

Warunkiem płynnej pracy bramy niezależnie od warunków atmosferycznych jest dobór do niej odpowiednich siłowników a właściwie ich moc. Siłownik jako element napędu wyposażony w motoreduktor oraz elektryczny moduł, posiada koło zębate, które obraca się i przesuwa bramę poprzez zazębianie na listwie zębatej przymocowanej od dołu bramy. Brama przesuwna uruchamiana jest poprzez pilota, który jest nadajnikiem sygnału, natomiast w centrali napędu włączone jest radoodbiornik . Radio odbiera sygnał i wprawia bramę w ruch. Aby sygnał odbierany był nawet z 200m automaty wyposażone są w antenki.

Korzyści z zastosowania automatyki do bramy przesuwnej jest wiele, niewątpliwie eliminują konieczność wysiadania z samochodu celem otworzenia lub zamknięcia bramy. Takie rozwiązanie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Jest dużym ułatwieniem, gdy wjazd znajduje się przy ruchliwej ulicy i możemy stosunkowo wcześnie ją otworzyć nie blokując ruchu a jednocześnie szybko opuścić pas ruchu.

automatyka bram przesuwnych
w ofercie posiadamy trzy rodzaje napędów

Robus to grupa napędów instalowana na posesjach prywatnych, wspólnotach mieszkaniowych , firmach do bram przesuwnych o ciężarze do 400 kg, 600 kg i 1000 kg. Cieszy się uznaniem Klientów z uwagi na niezawodność pracy, bezpieczeństwo i możliwości współpracy z innymi urządzeniami do automatyzacji funkcjonowania nowoczesnego domu firmy Nice

Run to linia bardzo nowoczesnych , silnych napędów do bram przesuwnych przemysłowych . Obsługują bramy o ciężarze od 400kg, 1200kg, 1500 kg. Są cenione przez instalatorów ponieważ posiadają technologię BLUEBUS ułatwiającą konfigurację sprzętu. Napędy do bram przesuwnych RUN są w stanie zarządzać własną mocą, dostosowując ją do różnych warunków klimatycznych – posiadają chłodzony silnik oraz czujnik temperatury, który reguluje moc silnika w zależności od istniejących warunków pogodowych. Są niezawodne nawet w ekstremalnych warunkach.

HI-SPEED to najnowsza rodzina napędów do bram przesuwnych , którą wyróżni duża szybkość działania. Bramy otwierają się o 40% do 60% szybciej. Są idealne do bram posesyjnych i przemysłowych.

automatyka bram garażowych gorlice

automatyka bram garażowych

Napędy do bram garażowych Nice są funkcjonalne i nowoczesne. Dobierając napęd do bramy należ wziąć pod uwagę wymiary bramy i jej ciężar, a także częstotliwości otwierania oraz oczekiwanej szybkości działania siłownika.
Istnieje duży wybór automatyki o zaawansowanych parametrach technicznych oraz dodatkowe akcesoria zapewniające nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo..

Napędy do bram garażowych dzielimy na:

1. automatyka posesyjna

2. automatyka przemysłowa

Modele popularnych napędów do bram garażowych:

 • Spin to siłowniki do bram garażowych o powierzchni 8 m 2, 9 m2 oraz 13m2 z napędem paskowym zapewniającym cichą i płynną obsługę bramy.
 • Shel to siłowniki z napędem łańcuchowym o sile uciągu do 600N i 750N, do mniejszych bram garażowych o powierzchni bramy do 8 m2 oraz 11m2.
 • Sumo to siłowniki do automatyzacji bram przemysłowych, garażowych, sekcyjnych o powierzchni od 5.0m² do 15.0m². Różne stopnie intensywności pracy oraz szeroki zakres funkcji pozwalają idealnie dopasować je do indywidualnych warunków oraz miejsca użytkowania.
 • Soon to siłowniki do automatyzacji bram sekcyjnych o powierzchni do 16m2. Służą do obsługi bram garażowych przemysłowych średnich i dużych.
automatyka bram garażowych

szlabany gorlice

szlabany

Szlabany parkingowe stosowane do kontroli wjazdu i wyjazdu pojazdów są instalowane na terenie wspólnot mieszkaniowych, osiedli, przedsiębiorstw, oraz na terenach obiektów . Do obsługi szlabanów służą piloty oraz karty magnetyczne. Cechą szlabanów jest niewątpliwie ich solidna stalowa konstrukcja odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, wiatr.

Są wyposażone w motoreduktor zasilany silnikiem z napięciem 24 V co gwarantuje sprawną, płynną i bezawaryjną pracę. Szlabany automatyczne w zależności od modelu przystosowane są do mniej lub bardziej intensywnej pracy, czyli nawet do miliona cykli. Szlabany mogą mieć długość ramienia od 3 do 9 metrów, prawostronne i lewostronne. Dodatkowo szlabany można wyposażyć w oświetlenie stałe, migające lub semafor czerwony/zielony.

Elementy szlabanu: aluminiowe ramię, łącznik ramienia, listwy ochronne na ramię, nalepki ostrzegawcze, podpora stałe oraz centrala, radioodbiornik, fotokomórki, lampa, piloty.

szlabany gorlice

Rodzina szlabanów:

Szlaban S-BAR o długości ramienia do 4 m.

Szlaban M3BAR o długości ramienia do 3

Szlaban M5BAR o długości ramienia do 5 m.

Szlaban M7BAR o długości ramienia do 7 m.

Szlaban L-BAR Szlaban elektromechaniczny L-BAR – 8 lub 9 m.

 

akcesoria

automatyki bram

Firma SOLMET przygotowała dla swoich klientów cały szereg akcesoriów z kategorii automatyka do bram. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem centrali, lamP sygnalizacyjnych, fotokomórek, kolumn, klawiatur i sterowników, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

 1. Centrale Nice to jeden z najważniejszych elementów systemu automatyki do bram wjazdowych oraz garażowych, rolet, systemów oświetlenia czy szlabanów parkingowych. Centrale Nice wyróżniają się niezawodnością przez lata. Zabezpieczone są trwałą, hermetyczną obudową, którą w zależności od modelu jest zamontowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Centrale pracują na kodzie dynamicznie zmiennym, co znacznie podnosi ich bezpieczeństwo.

2. Lampa sygnalizacyjna np. lampa ELDC – najczęściej używana

LEDOWA Lampa sygnalizacyjna ELDC. Lampa sygnalizacyjna LEDOWA z możliwością montażu w kilku pozycjach, z wbudowaną anteną 433.92 MHz. Zasilanie 12 V (BLUEBUS) i 24 V, przezroczysta, stopień zabezpieczenia IP44. Jej…

3. Fotokomórki – posiadają wyjątkowe wzornictwo, są montowane na słupkach dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania bramy. Zasięg pracy urządzeń do 30 m

4. Kolumny aluminiowe – służą do umieszczenie na nich dodatkowych fotokomórek zwiększających bezpieczeństw. Elegancki design oraz stylowe wzornictwo komponują się odpowiednio z każdym rodzajem architektury. Solidna obudowa gwarantuje trwałość oraz odporność na uszkodzenia.

5. Przewodowa klawiatura z technologią BLUEBUS- klawiatura z rewolucyjną technologią BLUEBUS, która umożliwia podłączenie elementów systemu kontroli dostępu za pomocą przewodu 2-żyłowego. Jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu nie musimy pamiętać o pilotach do otwierania bramy.

6. Uniwersalny sterownik do zdalnego zarządzania automatyką domową i wielu innych zastosowań. Użytkownik za pomocą komunikacji Wi-Fi lub poprzez sieć GSM może uaktywnić przekaźnikowe wyjście sterownika, co umożliwia uruchamianie nie tylko automatyki domowej, lecz również ogromną ilość innych zastosowań.

akcesoria
5 klawiatura ESEUS

PILOTY

piloty do bram automatycznych gorlice

Piloty Nice cieszą się uznaniem dzięki swojej precyzji i jakości wykonania. To urządzenia najnowszej generacji odporne na uszkodzenia w wyniku upadku, wstrząsów, przygniecenia czy przejechania przez koła samochodu. Charakteryzują się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, posiadają kod dynamicznie zmienny o dużej ilości możliwych kombinacji, dlatego kodu nie da się odtworzyć i skopiować.

Pilot Nice, mają różny niepowtarzalnemu wzór. Zwolennicy klasycznych rozwiązań mogą wybierać spośród serii Flor-S, Era Flor, Smilo. Nowoczesne wzory pilotów to serie Era Inti, czyli piloty w wielu kolorach, np.żółty, czerwony, różowy, zielony, niebieski, czarny. Wszystkie piloty Nice to wyjątkowa elegancja, niewielki rozmiar i sprawdzona funkcjonalność.

Pilot Nice w zależności od serii i modelu może obsługiwać od jednego do aż dziewięciu kanałów.

1 FLOR S4 1

Modele pilotów

1. Flor-S – to czarna obudowa z granatowymi przyciskami to cecha rozpoznawcza pilota Flor, który łączy wygodę i bezpieczeństwo ukryte w eleganckiej dyskretnej formie. Zasięg działania do 200m w terenie otwartym. W ofercie Nice piloty 1-, 2-, 4 – kanałowe. Flor nie są kompatybilne z pilotami Nice Smilo.

2. Era Flor – rodzina stylowych pilotów Era Flor jest zamienna z pilotami Flor. Pracują w kodzie dynamicznie zmienny o częstotliwości 433,92 MHz, a dzięki wykorzystywaniu 4,5 miliarda kombinacji nie jest możliwa ingerencja z zewnątrz w system automatyki..Uwaga: sterowanie radiowe Flor nie jest kompatybilne ze sterowaniem radiowym Smilo.

3. Era One – to 1, 2, 4 oraz 9-kanałowe piloty, które tworzą absolutnie unikalny system sterowania radiowego, dający zarówno instalatorowi, jak i użytkownikowi, wiele niespotykanych dotąd możliwości. One to także kolejny pilot w ofercie Nice o niezwykle wyrafinowanym, nowoczesnym wyglądzie. Może być prawdziwą ozdobą jako brelok do kluczy, lub zamontowany na desce rozdzielczej samochodu dzięki wygodnemu uchwytowi, w który jest standardowo wyposażony. Posiadają pokrywę dolną w kolorze białym.

4. Era Inti – piloty INTI -droga radiowa FLOR – Ich wyjątkowość to nie tylko uniwersalność, znacznie mniejsze wymiary lecz także nowoczesny design i paleta sześciu dostępnych kolorów. Dzięki temu każdy z domowników może być w posiadaniu pilota w swoim ulubionym kolorze. Elegancki, poręczny pilot może służyć także jako przyciągający wzrok brelok do kluczy. Piloty INTI nie są kompatybilne z pilotami Nice Smilo.

5. Smilo SM2, SM4 – piloty czarne, okrągłe, wyposażone w przezroczyste przyciski. Smilo to jeden z najlepiej rozpoznawalnych produktów firmy Nice. Smilo stworzony został z myślą o obsłudze bram wjazdowych oraz garażowych. Dwu- lub czterokanałowe piloty Smilo umożliwiają sterowanie czterema urządzeniami. Pozwoli to obsłużyć jednocześnie bramę i garaż. Dodatkowo, droga radiowa. Piloty Smilo nie są kompatybilne z pilotami Nice Flor.

Scroll to Top