Barierki

Barierki to element, który zapewnia bezpieczeństwo na schodach, tarasach czy balkonach. Nasze barierki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, co zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również trwałość i niezawodność przez wiele lat użytkowania.

Barierki klasyczne

CZYTAJ WIĘCEJ

Barierki na bazie sztachetek

CZYTAJ WIĘCEJ

Barierki ze stali nierdzewnej

CZYTAJ WIĘCEJ

barierki balkonowe gorlice

Barierki Klasyczne

Barierki balkonowe mają nie tylko zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom, ale powinny harmonijnie współgrać z architekturą zabudowy. Doskonale wyglądają jeśli dopasowane są także do charakteru ogrodzenia posesji. Duża część Klientów skłania się do prostej konstrukcji, bez zbędnych ozdób. Ciekawie wyglądają barierki balkonowe wykonane z profili cynkowanych i malowanych na kolor czarny z wstawkami ze stali nierdzewnej, która dodaje nowoczesności i blasku całej konstrukcji.

barierki ze sztachetkami gorlice

barierki na bazie sztachetek

Oczywistym celem barierki na bazie sztachetek jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, ale równie ważne jest dopasowanie ich do architektury i stylu zabudowy. Barierki te świetnie komponują się z ogrodzeniem posesji, gdy są wykonane w podobnym stylu.

Warto pamiętać, że barierki na bazie sztachetek nie tylko pełnią funkcję bezpieczeństwa, ale też stanowią ważny element dekoracyjny. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiedniego stylu, materiału i wzoru, który idealnie dopasuje się do charakteru Twojej zabudowy i podkreśli jej estetykę.

barierki stal nierdzewna gorlice

Barierki ze stali nierdzewnej

Wykonujemy barierki ze stali nierdzewnej w prywatnych domach, mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej.
Balustrada pełni kilka podstawowych funkcji, na tarasie, balkonie zabezpiecza przed upadkiem, a na schodach służy jako podparcie.
Pod względem wytrzymałości mechanicznej elementy do balustrad ze stali nierdzewnej należą do ścisłej czołówki.
Aby stal nierdzewna zachowała swoje właściwości, konieczne jest jej systematyczne i dokładne, zgodne ze standardami, czyszczenie.

Co ważne:
– każdy środek nałożony na element wykonany ze stali nierdzewnej musi zostać dokładnie spłukany, a powierzchnia wytarta do sucha
– nawet specjalne środki do stali nierdzewnej należy dawkować z umiarem i zgodnie z instrukcją
– ich nieodpowiednie zastosowanie, np. zbyt długie trzymanie na powierzchni lub niedokładne spłukanie, może być przyczyną korozji
– nawet  gdy na opakowaniu preparatu jest informacja  „odpowiedni dla stali nierdzewnej” to i tak należy zachować ostrożność
– należy do czyszczenia używać tkanin o odelikatnej strukturze,aby uchronić powierzchnię przed zarysowaniami
– do czyszczenia używamy preparaty dedykowane dla chromu i stali nierdzewnej
– do pielęgnacji można stosować także preparatów przeznaczonych do czyszczenia szyb
– należy unikać środków przeznaczonych do czyszczenia srebra, bielących, preparatów chemii budowlanej o silnym działaniu, np. środków z zawartością kwasu solnego,  
    środków będących koncentratami, które zawierają chlor
– czyszczenie elementów ze stali nierdzewnej inox powinno odbywać się zwłaszcza w miejscach, gdzie jest duża styczność z solą drogową np. balustrady na zewnątrz budynków.

Nazwa stali inox może sugerować całkowitą odporność na korozję,jednak rdza niestety w sprzyjających warunkach może się pojawić.

Najczęstszą przyczyną występowania rdzy jest osad z cząstek żelaza.
Na elementach architektonicznych pojawia się zazwyczaj w dwóch postaciach:
– pyłku z powietrza atmosferycznego oraz
– w rezultacie obróbki stali czarnych, które w momencie tej obróbki znajdowały się blisko stali nierdzewnych.
 Zarówno jeden, jak i drugi typ zabrudzeń powinien być bardzo szybko usunięty z powierzchni,
 inaczej może przyczynić się do tworzenia rdzawych plam i nacieków.

Scroll to Top