Bramy

bramy ogrodzeniowe gorlice

W naszej ofercie wyszczególniamy trzy główne rodzaje bram: przesuwne, skrzydłowe oraz harmonijkowe, co pozwala nam na dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta. Bez względu na wybór, nasze bramy ogrodzeniowe Gorlice są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i niezawodność przez wiele lat użytkowania.

Bramy Przesuwne

CZYTAJ WIĘCEJ

Bramy skrzydłowe

CZYTAJ WIĘCEJ

Bramy harmonijkowe

CZYTAJ WIĘCEJ

bramy przesuwne gorlice

BRAMY PRZESUWNE

Bramy przesuwne tworzą z furtką i segmentami ogrodzenia kompozycję. Są wygodne, estetyczne oraz bezpieczne. W zestaw bramy wchodzą wózki jezdne, tzw. stopa oraz zamknięcie. Bramy przesuwne mogą być otwierane ręcznie, jednak zastosowanie napędu elektrycznego znacznie podnosi komfort ich użytkowania.

Klasyczna linia, minimalistyczna forma ogrodzeń Firmy SOLMET to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają prostych i ciekawych rozwiązań. nowe wzory segmentów posiadają wszystkie zalety ogrodzeń produkowanych w Firmie Solmet. Wykonane są z największą dbałością i dokładnością, posiadają najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne w postaci cynkowania ogniowego, malowania proszkowego. Dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL.

Popularne kolory ogrodzeń Najczęściej sosowane kolory z palety RAL:

  • czarny RAL 9005 mat
  • czarny RAL 9005 mat struktura
  • brązowy RAL 8014 mat
  • brązowy RAL 8017 mat
  • brązowy RAL 8019 mat
  • antracyt RAL 7016
  • żeliwo – grafit metalik RAL 7021
nie zajmują dużo miejsca na posesji, otwierają się wzdłuż ogrodzenia
szerokość bramy jest zbliżony do szerokości „światła wjazdu”
najczęściej stosuje się je na działkach o krótkim podjeździe lub kiedy podjazd zaraz za ogrodzeniem jest wyprofilowany ku górze
bezawaryjność i łatwa regulacja napędów np. napędów firmy, przez nas polecanej czyli Nice
bramy ogrodzeniowe gorlice

bramy skrzydłowe gorlice

BRAMY skrzydłowe

Planując ogrodzenie najkorzystniej zacząć od usytuowania bramy, którą najczęściej umieszcza się na wprost wjazdu do garażu a furtki najbliżej wejścia do domu. Musimy też dokonać wyboru bramy. Jeśli mamy duży spad do drogi to wybór pada na bramę przesuwną. Brama przesuwna wymaga przeciwwagi i tu nasuwa się wątpliwość czy damy radę zmieścić przesuwającą się bramę wzdłuż naszego ogrodzenia, czy nie wjedziemy w ogrodzenie sąsiada? 

Tak zwana przeciwwaga, czyli najprościej mówiąc ogon musi stabilizować naszą bramę czyli mieć długość około 1,5 m. Brama nie może też przesuwać się na światło furtki, ponieważ możemy uderzyć kogoś przy furtce. Planując bramę przesuwną czy skrzydłową należy przewidzieć napęd i doprowadzić do słupków z dwóch stron prąd. Brama skrzydłowa jest bardzo stylowa, ale wymaga dość dużego miejsca na otwarcie skrzydeł na podjeździe. W okresie zimy należy odśnieżyć sporo miejsca, aby ją otworzyć- decyzja jest więc trudna.

Jeżeli ogród jest zachowany w klasycznym stylu, to brama dwuskrzydłowa – np. wzór G60, będzie harmonizować z architekturą otoczenia. Brama Firmy SOLMET w kolorze czarnym, antracytowym to doskonała wizytówka posiadłości a jej wyjątkowy wzór nada całości zabudowy niepowtarzalnej elegancji. Z uwagi na to, że jest to brama dwuskrzydłowa, będzie świetnie wpisywać się w dworską estetykę, a jej prostota podkreśli klasyczny charakter posesji.

bramapro 696x286 1

bramy harmonijkowe gorlice

BRAMY harmonijkowe

Brama łamana czyli składana lub harmonijkowa posiada jedno lub dwa skrzydła. Bramy o takiej konstrukcji sprawdzają się zarówno na posesji prywatnej, jak i firmowej, a decyzja na zastosowanie takiego rozwiązania podyktowana jest warunkami zabudowy na posesji. Za zastosowaniem bramy składanej przemawia wąski, stromy lub krótki wjazd na posesję czyli mało miejsca na skrzydła bramy dwuskrzydłowej.

Brama harmonijkowa – charakterystyka

Brama łamana to nowoczesna odmiana bramy wjazdowej o regulowanej szerokości otwierania. Jest to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie dla wąskich wjazdów na posesję. Istnieją dwa typy bramy składanej – jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Najczęściej stosowanymi bramami wyjazdowymi są bramy przesuwne, jednak niekiedy ułożenie elementów zabudowy, mała działka , niewystarczająca długość frontowego ogrodzenia i umiejscowienie domu blisko linii ogrodzenia nie pozwalają na montaż tego rodzaju konstrukcji. Niezależnie od ilości miejsca, bramy harmonijkowe są doskonałym rozwiązaniem również dla właścicieli działek, o zbyt stromych podjazdach, uniemożliwiających otwarcie skrzydła do wewnątrz. Łatwe składanie bramy harmonijkowej to dodatkowy jej atut. Bramy harmonijkowe dają możliwość lepszego zagospodarowania wjazdu na działkę i wykorzystanie przestrzeni na podjeździe. Do niewątpliwych zalet bramy harmonijkowej należy to, że do jej pracy potrzeba o połowę mniej miejsca.

Materiały do produkcji bram łamanych

Konstrukcja i wypełnienie bramy skrzydłowej łamanej wykonane jest ze stali ocynkowanej ogniowo i malowane farbami proszkowymi w dowolnym kolorze, z palety kolorów RAL farb proszkowych. Bramy są odporne na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Kolor bramy najczęściej dobierany jest do koloru słupków lub dachu, stolarki okiennej tak, aby tworzyły ze sobą harmonijną całość pod względem kolorystycznym. Wypełnienie bram harmonijkowych zależy od charakteru, stylu architektonicznego całej zabudowy na posesji. Najczęściej wybierane są wzory proste, które komponują się z nowoczesną a także bardziej klasyczną zabudową i są ponadczasowe.

Scroll to Top